خبرهای ویژه

» ایران » «خلیل در آتش»؛ رمانی از اسارت تا آزادی یک آزاده

تاریخ انتشار : 1399/03/13 - 13:43

 کد خبر: 61
 1952 بازدید

با اوج گيري شرارت هاي كومله و دمكرات در كردستان، به آنجا رفت و در يكي از درگيري ها با نيروهاي كومله و دمكرات، در محاصره افتادند.

«خلیل در آتش»؛ رمانی از اسارت تا آزادی یک آزاده

«خلیل در آتش»؛ رمانی از اسارت تا آزادی یک آزاده کتاب و ادبیات «خلیل در آتش» عنوان کتابی است که توسط نشر «صریر» به چاپ رسیده و خاطرات اسیر آزاده شده ایرانی، «کریم رجب زاده» را روایت می کند. به گزارش نوید شاهد، «خلیل در آتش» حاصل گفت و گوی «ساسان ناطق» با آزاده «کریم […]

«خلیل در آتش»؛ رمانی از اسارت تا آزادی یک آزاده

کتاب و ادبیات
«خلیل در آتش» عنوان کتابی است که توسط نشر «صریر» به چاپ رسیده و خاطرات اسیر آزاده شده ایرانی، «کریم رجب زاده» را روایت می کند.
به گزارش نوید شاهد، «خلیل در آتش» حاصل گفت و گوی «ساسان ناطق» با آزاده «کریم رجب زاده» است که در قالب رمانی ۱۱۵ صفحه ای گرآوری شده است. این کتاب توسط نشر «صریر» به چاپ رسیده و صفحات پایانی آن به عکس هایی از قهرمان کتاب اختصاص دارد.

در مقدمه کتاب «کریم رجب زاده» این گونه معرفی شده است:

«کریم رجب زاده متولد ۱۳۳۹ اردبیل؛ دومین فرزند خانواده است. او دوره ابتدایی را در مدرسه عادل فرزانه، راهنمایی را در مدرسه شمس حکیمی (ابوذر) و متوسطه را در هنرستان شیخ بهایی اردبیل گذرانده است. وی پس از طی دوره آموزش نظامی، مدتی را به عنوان پاسدار در «پارس آباد» خدمت کرده است. خودش در این باره می گوید: « آن وقت ها منافقین مزارع کشاورزان را آتش می زدند تا به مردم خسارت زده و انقلاب را دچار مشکل کنند. شب ها با برادران سپاه ی و نیروهای داوطلب در مزارع و نقاط حساس نگهبانی می دادیم تا منافقین نتوانند کاری بکنند.»

با اوج گیری شرارت های کومله و دمکرات در کردستان، به آنجا رفت و در یکی از درگیری ها با نیروهای کومله و دمکرات، در محاصره افتادند.

او در این باره می گوید: «غافلگیر شدیم و افتادیم توی محاصره. تعدادمان کم بود و پس از درگیری همه تیرهایمان ته کشید. شب فرا می رسید و اگر به شب می خوردیم، کارمان تمام بود. یک دفعه یکی از بچه ها خشاب خالی اسلحه را کنار گوشش گرفت و وانمود کرد دارد با بی سیم صحبت می کند. این کار باعث شد نیروهای دشمن از منطقه فرار کنند و ما نجات پیدا کنیم.»

بعد از مدتی در ستاد جنگ های نامنظم به «دکتر چمران» پیوست و در چند عملیات شرکت کرد. او پس از زخمی شدن در عملیات مسلم بن عقیل به اسارت بعثی ها درآمد و بعد از هشت سال اسیری و صبوری در سوم شهریور ماه ۱۳۶۹ به ایران بازگشت.»

گفتنی است، کتاب «خلیل در آتش» با تدوین ساسان ناطق از جمله کتاب هایی است که نشر «صریر» با موضوع آزادگان سرافراز دفاع مقدس به چاپ رسانده است.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : ایران , فرهنگی , مطالب خواندنی , نویسندگان کتاب انقلاب، دفاع مقدس و شهدا
ارسال دیدگاه