خبرهای ویژه

» دیگر کتاب ها » گفتمان انقلابی و دولت انقلابی امام خمینی در قالب کتاب

تاریخ انتشار : 1393/08/14 - 13:08

 کد خبر: 94
 2483 بازدید

گفتمان انقلابی و دولت انقلابی امام خمینی در قالب کتاب

مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد انتشار گفتمان انقلابی و دولت انقلابی امام خمینی در قالب کتاب «امام خمینی:گفتمان انقلابی و دولت انقلابی» عنوان اثر تازه‌ مرکز اسناد انقلاب اسلامی است که همزمان با سالروز عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا منتشر شد. انتشار گفتمان انقلابی و دولت انقلابی امام خمینی در قالب کتاب به […]

مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد
انتشار گفتمان انقلابی و دولت انقلابی امام خمینی در قالب کتاب
«امام خمینی:گفتمان انقلابی و دولت انقلابی» عنوان اثر تازه‌ مرکز اسناد انقلاب اسلامی است که همزمان با سالروز عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا منتشر شد.
انتشار گفتمان انقلابی و دولت انقلابی امام خمینی در قالب کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، «امام خمینی:گفتمان انقلابی و دولت انقلابی» نوشته عادل رئوف و با ترجمه محمدزمان راستگو منتشر شد.

عادل رئؤف یکی از متفکران عرب‌زبان جامعه‌ اسلامی است که در رثای خمینی کبیر قلم زده. وی با بررسی بخش‌هایی از سخنان حضرت امام(ره) در کتابش با عنوان «گفتمان انقلابی و دولت انقلابی» کوشیده بنیان‌های فکری، عقیدتی، اجتماعی و سیاسی این اسطوره‌ قرن بیستم و تمام قرون را نشان دهد؛ و از همین رهگذر به چرایی تفاوت در سیاست‌ها، موضع گیری‌ها و اقدامات ایران به عنوان یک دولت اسلامی، در مقایسه با سایر دولت‌هایی که خود را اسلامی می‌خوانند بپردازد.

این متفکر، سادگی و شفافیت کلام امام(ره) را رمز نفوذ در دل‌های مسلمانان و مستضعفان غیر مسلمان دنیا می‌داند. عادل رئوف روحیه‌ مقاومت و مبارزه‌گرانه‌ امام خمینی(ره) را ستوده و معتقد است که کلام امام(ره) تحرک‌بخش تمام امت‌های مظلوم و ستمدیده خواهد بود، چنان‌که موج عظیم بیداری اسلامی – که امام راحل پیش‌بینی کرده بود- با همان شالوده‌ فکری در سراسر جهان اسلام در حال جوشش است.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «رهبر انقلاب اسلامی در عمل و سخن ثابت کرد که شخصیتی چند بُعدی است که هم بر اسلام تساهل و تسامح و مصالحه‌ای برخی دول عربی به تندی می‌تازد و هم وحدت شیعه و سنی را از اصلی‌ترین نکات قلمداد می‌کند. مردی که به راستی مسلمانان را امت واحده می‌دانست و فلسطین را مساله اصلی دنیای اسلام اعلام کرده بود، عادل رئؤف را به تمجید و ستایش وا داشته است. بی شک سر سلسله‌ی تمام دیدگاه‌ها و نظرات این عارف کامل که طومار سلطه‌ی غرب در ایران را در هم پیچید عدم اعتقاد جدی و مستدل در برابر اصل «جدایی دین از سیاست» بود. او سپهسالار انقلابی بود که قدرت اصلی‌اش نه در پول و سلاح و…که باید در منطق، فکر و فرهنگ جستجو کرد.»

این کتاب در هفت فصل است که عناوین آن شامل: گفتمان انقلابی امام(ره)، مسأله فرهنگی، سیستم دفاعی، انقلاب اسلامی، فلسطین، انقلاب و آینده و رهبری است. در این کتاب سخنان و گفتارهای حضرت امام(ره) به همان صورتی که در صحیفه یا وصیت‌‌نامه آمده، ترجمه شده است.

در بخش دیگری از کتاب «امام خمینی:گفتمان انقلابی و دولت انقلابی» می‌خوانیم: «هرچند که انقلاب اسلامی تنها حدود یک دهه در دستان مبارک امام روح الله بود، اما باید پذیرفت که گفتمان اصلی انقلاب پس از گذشت ۲۲ سال از رحلت ایشان هم‌چنان معیار و آرمان اصلی جمهوری اسلامی است. مردی که به تاسی از جد بزرگوارش بر مبنای خرد و اندیشه تصمیم می‌گرفت و برای اجرای آن بدون ذره‌ای تردید عمل می‌کرد. نه تهدید غرب و نه تطمیع شرق هیچگاه نتوانست این شخصیت الهی را حتی به اندازه‌ی سر سوزنی به مصلحت اندیشی‌های نادرست وا دارد.»

مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «امام خمینی:گفتمان انقلابی و دولت انقلابی» را با شمارگان یکهزار و ۵۰۰ نسخه، ۲۴۴ صفحه، قطع وزیری و به بهای ۷۵‌هزار ریال روانه بازار نشر کرده است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دیگر کتاب ها
ارسال دیدگاه