خبرهای ویژه

» آثار حمید داودآبادی » پسران گلبانو

تاریخ انتشار : 1393/08/14 - 12:55

 کد خبر: 75
 3005 بازدید

کتاب پسران گلبانو اثر نویسنده سر کار خانم فاطمه روحی با محتوای خاطراتی از برادران شهید رشید و مجید جعفری توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان چاپ و منتشر گردیده است

پسران گلبانو

کتاب پسران گلبانو اثر نویسنده سر کار خانم فاطمه روحی با محتوای خاطراتی از برادران شهید رشید و مجید جعفری کتاب پسران گلبانوکتاب پسران گلبانو اثر نویسنده سر کار خانم فاطمه روحی با محتوای خاطراتی از برادران شهید رشید و مجید جعفری توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان چاپ و منتشر گردیده است. […]

کتاب پسران گلبانو اثر نویسنده سر کار خانم فاطمه روحی با محتوای خاطراتی از برادران شهید رشید و مجید جعفری
کتاب پسران گلبانوکتاب پسران گلبانو اثر نویسنده سر کار خانم فاطمه روحی با محتوای خاطراتی از برادران شهید رشید و مجید جعفری توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان چاپ و منتشر گردیده است.

اول فروردین هزار و سیصد و چهل و یک، رشید با تولدش در یکی از روستاهای مازندران به نام میانا، لبخند شوق را بر لبهای پدر و مادرش نشاند. دومین فرزند خانواده بود. مادرش گلبانو، سختی زیادی کشید تا او را بزرگ کرد.

تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش سپری کرد و همراه خانواده به سمنان نقل مکان کرد. دوره راهنمایی را در مدرسه شهید محمد منتظری سمنان، پشت سرگذاشت. تابستانها کار می‌کرد تا کمک خرج ‌خانواده باشد.

دوران دبیرستان او همزمان شده بود با اوج حرکتهای مردمی و پیروزی انقلاب اسلامی. رشید در تظاهرات، راهپیمایی‌ها، مجالس و محافل مذهبی حضور داشت. عضو فعال پایگاه بسیج مجمع ابوالفضل سمنان بود. در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی ابتکار و خلاقیت داشت. در اثر انس با قرآن، اخلاق و رفتارش در بین دوستان و آشنایان مثال‌زدنی بود. از طرفداران و ارادتمندان شهید دکتر بهشتی بود.

از هنرستان شهید عباسپور سمنان، در رشته راه‌ و ساختمان، دیپلم گرفت. در دانشکده افسری قبول شد، اما جبهه را بر دانشگاه ترجیح داد.

از طرف سپاه، دو مرحله به جبهه اعزام شد. سرانجام در دوازدهم اردیبهشت هزار و سیصد و شصت و یک، در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسید.

پیکر مطهرش پس از تشییع، در گـلزار شهدای سمنان، امامزاده یحیی علیه‌السلام به خاک سپرده شد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آثار حمید داودآبادی , کتاب های گوناگون
ارسال دیدگاه