خبرهای ویژه

» ایران » یاد یاران

تاریخ انتشار : 1399/05/21 - 19:49

 کد خبر: 13955
 1635 بازدید

طنز جبهه

یاد یاران

اين کتاب با روح طنز و مزاحی که در همه جای آن گسترده است و به آن شيرينی و جاذبه‌ی ويژه‌ای بخشيده، از بسياری کتاب‌هاي جبهه جالب‌تر و گيراتر است. آن را در شب و روزهای منتهی به بيستم ماه رمضان 1412 (1/ 5/ 71 ) خواندم. » نويسنده: حميد داوودآبادی سوره مهر

نویسنده: حمید داوودآبادی

سوره مهر

متن تقریظ مقام معظم رهبری:

«بسم الله الرحمن الرحیم، در این نوشته صفا و صداقت زیادی موج می‌زند. نویسنده غالبا نقش خود را کمرنگ کرده و یاد یاران شهیدش را برجسته ساخته است. روحیه بسیجی تقریباً با همه جوانبش در اینجا منعکس است، و می‌شود فهمید که چگونه جوان‌هایی در کوره گداخته جبهه به چه جواهرهای درخشنده‌ای تبدیل می‌شده‌اند. ذکر خصوصیات موقع‌ها و حادثه‌ها و آدم‌ها، تصویر باورنکردنی جنگ هشت ساله را تا حدود زیادی در برابر چشم آیندگان می‌گذارد. سؤال من از خودم این است که آیا این از معراج برگشتگان چقدر می‌توانند آن حال و هوا را پس از سفر من‌الحق الی‌الخلق حفظ کنند و حتی درست به یاد بیاورند؟ و برای این مقصود عالی از دست ما چه کاری ساخته است؟ و چه کرده‌ایم؟ البته قصور یا تقصیر من و امثال من، نمی‌تواند تکلیف دشوار آنها را که خدا حجّت خود را برایشان تمام کرده، از دوششان بردارد. این کتاب با روح طنز و مزاحی که در همه جای آن گسترده است و به آن شیرینی و جاذبه‌ی ویژه‌ای بخشیده، از بسیاری کتاب‌های جبهه جالب‌تر و گیراتر است. آن را در شب و روزهای منتهی به بیستم ماه رمضان ۱۴۱۲ (۱/ ۵/ ۷۱ ) خواندم. »

معرفی کتاب:

این کتاب با روح طنز و مزاحی که هرجای آن گسترده است و بر آن شیرینی و جاذبه ویژه‌ای بخشیده، از بسیاری کتاب‌های جبهه جالب‌تر و گیراتر روحیه و حال و هوای بچه‌های بسیج را تصویر کرده و از ویژگیهای خوب این کتاب تصویرسازی خوبش از فضا و رویدادها است.

 

انتهای پیام/

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : ایران , مطالب خواندنی , نویسندگان کتاب انقلاب، دفاع مقدس و شهدا , کتب تقريظ شده مقام معظم رهبري
ارسال دیدگاه