خبرهای ویژه

» ایران » یادداشت‌های خرمشهر

تاریخ انتشار : 1399/05/21 - 19:51

 کد خبر: 13958
 1670 بازدید

قلم شهدا

یادداشت‌های خرمشهر

اين کتاب مجموعه يادداشت‌ها و نامه‌هاي شهيد بهروز مرادي است. بهروز مرادي اصالتا اصفهاني بود اما در خرمشهر بزرگ شد و هنگام آغاز جنگ با بقيه رزمندگان در دفاع از خرمشهر همراه شد. بهروز نقاش زبردستي بود. تابلوي معروف «به خرمشهر خوش آمديد. جمعيت، 35 ميليون نفر » از کارهاي خلاقانه اوست. نويسنده: شهيد بهروز مرادي سوره مهر

نویسنده: شهید بهروز مرادی

سوره مهر

متن تقریظ مقام معظم رهبری:

«بسم الله الرحمن الرحیم، خدا غریق رحمت کند این شهید عزیز را که در سال‌های منتهی به ۶۴ یعنی در بحبوحه شور و هیجان دفاع مقدس و بسیج سراسری ملت در این راه، دردمندانه، نقاط منفی را به نظر آورده و از آن نالیده و دم از غربت رهروان راه جهاد زده است! بعضی امروز گمان می‌کنند که راه خدا غریب است، یعنی حقیقت روشن اصلی را که همان حرکت عمومی در راه خیر و صلاح است در برابر واقعیت زشت کجروی‌های گاه‌گاهی و جابه‌جایی کمرنگ می‌بینند. اما این گمان همیشه بوده حتی در سال ۶۴ و پیش از آن. و البته چنین نگرشی در جمهوری اسلامی همیشه نادرست بوده و ان‌شاءالله همیشه نادرست خواهد بود. ۹/ ۱۱ /۷۰»

معرفی کتاب:

این کتاب مجموعه یادداشت‌ها و نامه‌های شهید بهروز مرادی است. بهروز مرادی اصالتا اصفهانی بود اما در خرمشهر بزرگ شد و هنگام آغاز جنگ با بقیه رزمندگان در دفاع از خرمشهر همراه شد. بهروز نقاش زبردستی بود. تابلوی معروف «به خرمشهر خوش آمدید. جمعیت، ۳۵ میلیون نفر » از کارهای خلاقانه اوست.

 

انتهای پیام/


برچسب ها : , ,
دسته بندی : ایران , خاطرات و زندگینامه , نویسندگان کتاب انقلاب، دفاع مقدس و شهدا , کتب تقريظ شده مقام معظم رهبري
ارسال دیدگاه