خبرهای ویژه

» مطالب خواندنی » می خواهم با تو باشم

تاریخ انتشار : 1393/08/26 - 9:32

 کد خبر: 45
 2592 بازدید

برشی از متن کتاب حاجی گفت: «من که برم لبنان، دیگه برنمی‌گردم. این‌ها باید به فکر خودشون باشن. من می‌دونم که برم لبنان، دیگه برنمی‌گردم.»

می خواهم با تو باشم

می‌خواهم با تو باشم حاج احمد! کتابی به نام “می‌خواهم با تو باشم” به کوشش علی اکبری گردآوری شده است که خاطراتی از زندگی سردار جاوید نشان سپاه اسلام احمد متوسلیان را بیان می‌کند. به گزارش نوید شاهد؛ کتاب “می‌خواهم با تو باشم” به کوشش علی اکبری گردآوری شده است که خاطراتی از زندگی حاج […]

می‌خواهم با تو باشم حاج احمد!

کتابی به نام “می‌خواهم با تو باشم” به کوشش علی اکبری گردآوری شده است که خاطراتی از زندگی سردار جاوید نشان سپاه اسلام احمد متوسلیان را بیان می‌کند.

به گزارش نوید شاهد؛ کتاب “می‌خواهم با تو باشم” به کوشش علی اکبری گردآوری شده است که خاطراتی از زندگی حاج احمد متوسلیان را بیان می‌کند. این کتاب توسط انتشارات یا زهرا (س)، تابستان سال ۹۵ به چاپ رسیده است.

شرح حال زندگی شهیدی که درس‌های زیادی می‌آموزد

کتاب “می‌خواهم با تو باشم”، در واقع سرگذشت‌نامه‌ای از زندگی حاج احمد متوسلیان است. در صفحه اول کتاب، سال‌شمار زندگی حاج احمد متوسلیان را می‌بینیم که از سال ۱۳۳۲، تولد در تهران، تا سال ۱۳۶۱، ربوده شدن توسط عوامل رژیم صهیونیستی در راه عزیمت به بیروت در تیرماه را دسته بندی کرده است.

در ادامه، بیانات مقام معظم رهبری درباره این شخصیت برجسته و جاوید الاثر، آورده شده است. مقام معظم رهبری درباره احمد متوسلیان می‌فرمایند؛ … همین سردار عالی مقام، جاوید نشان، آقای حاج احمد متوسلیان، که من از نزدیک این مرد برجسته را می‌شناختم و کار او، روحیه او و تلاش او را دیده‌ام و او یکی از برجستگان دفاع مقدس بود. به نظر من، به خصوص شما جوان‌های عزیز، شرح حال این برجستگان را که خیلی درس‌ها به ما می‌آموزد، بخوانید. خصوصا در آن بخشی که مربوط به عملیات این سردار عزیز هست؛ چه در غرب، چه در فتح المبین، چه در بیت المقدس.

در ادامه، متن مکتوب دفاعیه احمد متوسلیان در هشت برگ دست‌نویس، آورده شده است. جریان از این قرار است که در ساعت ۱۴ روز چهارشنبه پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۵۷، احمد متوسلیان حین تکثیر دو برگ اعلامیه ضد رژیم، توسط مامورین اکیپ گشتی دایره اطلاعات شهربانی لرستان دستگیر و بلافاصله مورد بازجویی قرار گرفت.

احمد متوسلیان، دفاعیه‌ای که از نوع نگرش عقیدتی و باورهای آرمانی جوانی ۲۵ ساله، همراه با اوج ذکاوت و کیاست وی در امر گمراه ساختن قضات نظامی رژیم و انکار از بیخ و بُن اتهامات وارده بوده، براساس اصل مکتب «تقیه» حکایت‌ها در خود دارد.

در ادامه، خاطرات ده‌ها تن از همرزمان وی آورده شده است که خواندن هرکدام، یکی از زوایای اخلاقی برجسته وی را نشان می‌دهد.

برشی از متن کتاب حاجی گفت: «من که برم لبنان، دیگه برنمی‌گردم. این‌ها باید به فکر خودشون باشن. من می‌دونم که برم لبنان، دیگه برنمی‌گردم.»

با شنیدن این حرف، ما به او گفتیم: این حرف‌ها دیگه چیه که می‌زنی؟ ان‌شاالله میری و سالم برمی‌گردی اما او باز هم با چشمانی اشک‌بار می‌گفت «زیاد نگران دیر و زودش نباش.»

یکی از ویژگی‌های خوب این کتاب، این است که در هر صفحه عکسی از حاج احمد به همراه با سایر رزمندگان و دوستانش متوسلیان چاپ شده است.

علاقمندان به مطالعه خاطرات احمد متوسلیان می‌توانند در مرکز کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت واقع در خیابان طالقانی، خیابان ملک الشعرای بهار، ساختمان معاونت فرهنگی بنیاد شهید، به این کتاب دسترسی داشته باشند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه