خبرهای ویژه

» آثار حمید داودآبادی » «جاسوس بازی» اثر جدید حمید داوودآبادی روانه بازار نشر شد.

تاریخ انتشار : 1395/05/22 - 13:42

 کد خبر: 10605
 6754 بازدید

جاسوس بازی؛ ماجراهای واقعی و تلخ از خیانت های داخلی، اثر جدید حمید داوود آبادی در قطع رقعی و 280 صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

«جاسوس بازی» اثر جدید حمید داوودآبادی روانه بازار نشر شد.

تازه‌های نشر؛ «جاسوس بازی» به بازار آمد «جاسوس بازی» اثر جدید حمید داوودآبادی روانه بازار نشر شد. گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجو: «جاسوس بازی»، اثر جدید حمید داوودآبادی نویسنده کتاب «دیدم که جانم میرود» توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد. آنچه در این کتاب خواهید خواند، نه داستان‌هایی پلیسی است به‌شیوۀ آگاتا کریست و […]

تازه‌های نشر؛
«جاسوس بازی» به بازار آمد
«جاسوس بازی» اثر جدید حمید داوودآبادی روانه بازار نشر شد.

گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجو: «جاسوس بازی»، اثر جدید حمید داوودآبادی نویسنده کتاب «دیدم که جانم میرود» توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

آنچه در این کتاب خواهید خواند، نه داستان‌هایی پلیسی است به‌شیوۀ آگاتا کریست و نه قصه‌هایی هیجانی به‌تقلید از جیمز باند! داستان‌های آن‌ها، واقعی بودند یا تخیلی، متعلق به عصر و زمان و مکان خودشان بودند. ماجراهایی بسیار تلخ است از برخی افراد که خواسته یا ناخواسته، خود را قربانی بیگانگان کردند و در نهایت اینکه هیچ‌کدام از این ماجراها، تخیلی، داستان و ساخته‌و‌پرداختۀ ذهن یک داستان‌نویس نیستند. همۀ آنچه خواهید خواند، حوادثی است که چه‌بسا به ریختن خون‌های بی‌گناهان بسیاری منجر شده است تا دشمنان از دست‌اندازی به کشور عزیزمان ایران، ناکام بمانند.

«جاسوس بازی» به بازار آمد

در مقدمه کتاب آمده:
شنیده‌ام یا کجا خوانده‌ام، یادم نیست ولی مضمونش این بود:
گویند روزی تیمور گورکانی، با لشکریانش، شهری را به محاصره درآورد. هرچه کرد، نتوانست مقاومت اهالی شهر را بشکند تا آنجا را اشغال کند. چند روزی بدین منوال گذشت. ناگهان خبر آوردند عده‌ای از داخل شهر آمده‌اند. آن‌ها را نزد تیمور بردند. تعداد اندکی از اهالی شهر بودند. با دیدن تیمور، با ذوق و شوق به او گفتند: «ای تیمور جهان‌گشا! الان به‌راحتی می‌توانی قدم بر شهر ما بگذاری. ما آن عده را که در برابر شما مقاومت می‌کردند، کشتیم و تعدادی را هم اسیر کرده و خدمت شما آورده‌ایم. حال قدم بر دیدۀ ما نهاده، شهر و دیار ما را نیز بر فتوحات خویش بیفزایید.» تیمور که این‌گونه دید و شنید، برآشفت و با عصبانیت دستور داد تا گردن همۀ آنان را بزنند.
همراهان تیمور از چنین فرمانی تعجب کردند و از او پرسیدند: «تیمور بزرگ، چرا فرمان قتل اینان را می‌دهی؟ این‌ها که به شما خدمت کرده و اهالی شهر خویش را کشته یا اسیر کرده و کار ما را برای فتح شهر آسان کرده‌اند!»
تیمور گفت: «این‌ها که به هم‌وطنان خویش این‌گونه خیانت کرده‌اند، خدا می‌داند فردا با ما چه خواهند کرد! پس سریع گردن این خائنان به وطن خویش را بزنید.»

گزیده متن
سال ۱۳۳۶ (۱۹۵۷ م)، پلیس فدرال آمریکا موفق شد سرهنگ رودولف آبل (Rudolf Abel) را به جرم سیاسی برای اتحاد جماهیر شوروی بازداشت کند. در دادگاه آبل که در آمریکا برگزار شد، “جسمز دونووان” (Donovan Jemes Britt) معاون وقت سازمان جاسوسی آمریکا (CIA)، به عنوان وکیل، به دفاع از آبل پرداخت. این کار وی باعث اعتراضات بسیاری به خصوص از درون سازمان سیا شد. دونووان در جواب همه اعتراضات گفت:
” سرهنگ آبل که امروز او راه به جرم جاسوسی از ایالات متحده آمریکا محاکمه می کنیم، هیچ کای نکرده است به جز خدمت به کشور خودش اتحاد جماهیر شوروی؛ آبل به کشور خود خیانت نکرده است. در این دادگاه به جای آبل، باید آمریکایی ها را محاکمه کنیم که به آبل اطلاعات داده و به کشور خود خیانت کرده اند!”

جاسوس بازی؛ ماجراهای واقعی و تلخ از خیانت های داخلی، اثر جدید حمید داوود آبادی در قطع رقعی و ۲۸۰ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آثار حمید داودآبادی , تحلیلی
ارسال دیدگاه