خبرهای ویژه

» ایران » خط توطئه

تاریخ انتشار : 1398/09/14 - 19:09

 کد خبر: 13547
 8274 بازدید

خط توطئه

اثری از دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. - تهران: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 176.1366 ص.- (سلسله آثار سیاسی جنگ).

اثری از دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. – تهران: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۱۷۶.۱۳۶۶ ص.- (سلسله آثار سیاسی جنگ).

عنوان روی جلد: خط توطئه در ششمین و هفتمین سال جنگ.

کتابنامه: به صورت زیرنویس.

به عقیده ی نویسنده، دنیای استکبار – علی رغم برگزاری صدها کنفرانس، میزگرد، تحلیل و تفسیر درباره شناخت انقلاب اسلامی، حتی از شناسایی سطحی آن نیز عاجز بوده است و این موضوع در ارتباط با جنگ تحمیلی، آشکارتر است. ابعاد توطئه و تحریکات آمریکا علیه ایران با گذشت زمان ابعاد وسیع تری به خود گرفت و اکنون نیز همزمان با باز شدن پای ابرقدرتها به منطقه، توطئه ی دیگری در حال تکوین است. ضعف عراق در جنگ، موجب دخالت مستقیم غرب – و به ویژه آمریکا – برای جلوگیری از شکست عراق شده است. شناخت شرایط کنونی جنگ و مسائل منطقه، مستلزم تحلیل اوضاع سیاسی منطقه است و چون عملیات والفجر هشت نقطه ی عطفی در تاریخ جنگ بوده است، نویسنده ناگریز از پرداختن به آن، در کنار سایر رویدادها بود، تا پیوند هر یک از وقایع را با توطئه ی غرب در جریانات اخیر مشخص سازد. هدف اصلی همه ی این توطئه ها ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

انتهای پیام/


برچسب ها : ,
دسته بندی : ایران , سیاسی , نویسندگان کتاب انقلاب، دفاع مقدس و شهدا
ارسال دیدگاه