خبرهای ویژه

» ایران » حماسه هویزه

تاریخ انتشار : 1399/04/14 - 10:37

 کد خبر: 13788
 1055 بازدید

حماسه هویزه

نويسنده: نصرت‌الله محمودزاده شهيد کاظمي

نویسنده: نصرت‌الله محمودزاده

شهید کاظمی

متن تقریظ مقام معظم رهبری:

«سراسر دوران جنگ سرشار از ماجراهای رویا‌گونه‌ی این راهیان شب‌ و شیران روز است، و گروه شهیدان هویزه از برجسته‌ترین آنان‌اند.

بی‌شک اگر لحظات پر معنا و پر ماجرای هر یک از این شهادت‌ها ثبت می‌شد و – چنان که در این یادداشت‌ها آمده- به چشم می‌آمد، غنی‌ترین میراث معنوی برای تاریخ به جا می‌ماند.

این نوشته ها را که در نوع خود، بسیار کم نظیر است، باید قدر دانست و کوشش فراهم آورنده آن را ارج نهاد.»

معرفی کتاب:

کتاب سفر سرخ که چاپ اول آن در سال ۱۳۷۶ و چاپ پنجم آن در پاییز ۱۳۸۷ منتشر شده است زندگی‌نامه داستانی درباره وقایع، سرگذشت، خاطرات و یادداشت های شهید سیدحسین علم الهدی است.

کتاب که زوایای مختلف زندگی شهید علم الهدی را از کودکی تا آغاز مبارزات انقلاب، از حلقه های مطالعاتی تا فعالیت در منطقه و نقش آفرینی به عنوان یک هسته ی فرهنگی اجتماعی و تا مبارزات دانشجویی در مشهد و سخنرانی در خوزستان و در نهایت جهاد و شهادت در هویزه را شامل می‌شود.

صحنه پردازی‌های دقیق از شکنجه یک کودک خردسال در زندان ستم‌شاهی تا محیط خانوادگی روحانی تا لحظه های حساس نظامی که ویژگی عموم نثرهای محمودزاده است در این کتاب نیز نمود عینی یافته است و خواننده را در روابط مختلف ?? فصل کتاب بدون وقفه برای به پایان بردن داستان رهنمون می‌سازد. کار تحقیقی جدی صورت گرفته در این کتب که بر پایه ی اطلاعات موجود از شهید تا مصاحبه با شخصیت های مختلف حتی رهبر معظم انقلاب سامان یافته است به این مجموعه صفحه ای وزانت دو چندان داده است.

 

انتهای پیام/


برچسب ها : , ,
دسته بندی : ایران , فرهنگی , کتب تقريظ شده مقام معظم رهبري
ارسال دیدگاه